Rychlé doručení! Vždy zvolte výdejní místo Zásilkovny!

0

Váš košík je prázdný

Čelist, aneb jak ji lépe vytvarovat?

srpen 23, 2021

 

Takzvaná jawline, neboli čelist, je oblast čelistí nebo obrys dolní čelisti lidské tváře. Skládá se hlavně ze souhry tří svalů: temporalis, masseter a pterygoideus medialis. Stejně jako všechny ostatní svaly v našem těle, "svaly okolo čelisti", když jsou stimulovány cíleným tréninkem, tak rostou. Čelistní linie je vně viditelná oblast čelisti nebo obrysu brady a čelisti lidské tváře, která sahá od brady až k uším. Skládá se hlavně ze čtyř svalových skupin:

 • žvýkací sval
 • spánkový sval
 • vnitřní/vnější křídlový sval

Tato svalová skupina tvoří žvýkací svaly, které jsou zodpovědné za kousání a žvýkání jídla.

Kost změnit nemůžete, ale můžete procvičovat žvýkací svaly.

Bohužel, většina z nás neví, co to vlastně jawline (čelist) je. Skutečná čelist člověka je nastavena podle jeho genů.

Dolní čelist, kterou chtějí lidé zdůraznit, s výjimkou invazivní a riskantní chirurgie, neexistuje způsob, jak by se kostní struktura během let mohla změnit jinak, než přirozeným růstem člověka.

To, co lze změnit, jsou svaly a tuk obklopující čelist v oblastech obličeje a krku. Na to se zaměřuje většina cviků. Jaké máme možnosti změny? Nejběžnějším pohybem úst je žvýkání. Kolem této činnosti se nachází většina metod, která jsou uvedená níže:

 • Žvýkání žvýkaček
 • Ztráta váhy
 • Operace čelisti
 • JAWLINE

  Žvýkačky

  Dlouhé žvýkání stimuluje obličejové svaly. Mnoho lidí pravidelně žvýká žvýkačky kvůli dosažení vytvarování čelisti, i když  tato metoda těžkopádná a přinejlepším přináší jen málo výsledků, jelikož svaly nejsou tak dobře stimulovány.

  Opravdu chcete žvýkat celý den, abyste dosáhli minimálního výsledku - zvláště, když ve žvýkačkách se vyskytuje cukr. Jistě, koupím jen ty, který neobsahují cukr! Ale buďte opatrní. Existují umělá sladidla, jako je aspartam, který s sebou nese také rizika.

  Ztráta váhy

  Ztráta celkové tělesné hmotnosti je jistým způsobem, jak se zbavit tuku kolem obličeje. Faktem však zůstává, že existuje jen velmi málo cviků, které se zaměřují výslovně na obličejové svaly. Kromě toho to nemusí fungovat, pokud nemáte dostatečnou váhu na to, abyste zvážili její ztrátu! Spoléhat se pouze na cvičení a dietu je dobré myšlení, ale stále to není řešení problému. Nicméně je to určitě dobrý další bod, který je třeba mít na paměti.

  Operace čelisti

  Mnozí by to mohli považovat za konečné řešení poté, co vyzkoušeli spoustu metod.Operace Vám jistě může poskytnout štíhlejší a ostřejší čelist během několika týdnů, ale je třeba zvážit tři důležité body:

  1. Operace není zdarma a je nákladná.
  2. Nebezpečí zpackané chirurgie v závislosti na dovednosti chirurga. Pokud zvolíte tento způsob, určitě budete potřebovat velmi důvěryhodnou kliniku.
  3. Je velmi invazivní, takže určitě přichází se zdravotními problémy. Mnoho možných komplikací - ať už přímo při operaci nebo po ní.

  Na rozdíl od ostatních metod to není vůbec přirozené, takže byste měli tuto možnost zvážit opravdu hluboce a na pochybách to prostě nedělejte.

  JAWLINE

  Snad nejlepší způsob, jak dosáhnout vysněné čelisti, je poslední způsob. Gumy na cvičení JAWLINU jsou výkonným nástrojem pro pravidelné cvičení. Silným žvýkáním procvičíte a zvětšíte svaly čelistí. To prosazuje definovanou čelist a tím jistější a sexy vzhled.

  Žvýkací guma na čelisti s názvem JAWLINE byla vyrobena tak, aby byla bezpečná. Využije Vaše přirozené mechanismy k dosažení nejlepších výsledků. Jednoduše nasaďte JAWLINE ve střídavých dnech (počínaje modrou variantou, až po černou) na 5minutové cvičení. Nejprve pomalu žvýkejte a držte sevřenou čelist po dobu 1 sekundy, dokud se vaše svaly necítí unavené. To by mělo trvat přibližně 2 minuty. Pokračujte rychlejším žvýkáním, abyste opravdu cítili popálení, a dokončete. Toto by byla jedna sada. Proveďte 5-10 sérií denně, další si udělejte přestávku a opakujte. Postupem času, jak uvidíte výsledky a získáte sílu.